Коментари за гласањето
  Можеш да коментираш само активни анкети  

Напиши коментар:

Smiles
Vaskoo
Несум бурарин за да имам бг пашош
#12, 21.04.2017 - 19:09, Vaskoo (24)   |   напиши одговор
   
Pane-G
Немам БГ пасош и доволно ми е со Македонскиот пасош било каде да одам и така сум вработен и ситуиран и се ми е обезбедено па дури и во тешки времиња
#11, 19.04.2017 - 19:22, Pane-G   |   напиши одговор
   
A i ne mi treba
#10, 19.04.2017 - 12:34, ()   |   напиши одговор
   
So imanjeto na bugarski ili kakov bil drug pasosh ne se odroduvash. I sekoj covek moze da si ima kolku pasoshi sto si saka, i ako edna drzava mu dade pasosh, toj covek moze da si zeme pasosh.
#9, 18.04.2017 - 23:40, ()   |   напиши одговор
   
Прикажи ги сите 10 коментари
Kade da odam vo druga drzava, dali mozam. I site sto zemaat pasoshi od druga drzava, ima prichina za toa. I samite poveke nema sto da pravat, i sakaat da vidat dobro od nekade.
21.04.2017 - 13:45, ()
21.04.2017 - 13:51, ()
Lancelot
Затоа изгуби се од Македонија, на Македонија не и е потребна твојата љубов. На Македонија не си потребен таков каков што си одроден, изрод, што и заби нож в плеќи. Како имаш уста уште да говориш! Ваму се прекрстуваш, се одродуваш, се пишуваш дека не си македонец ами бугарин си бил... а тука ми продаваш муда за бубрези ја сакам Македонија и пак се враќаш во Македонија! Засрами се! За што се враќаш во Македонија, да го јадеш лебот на некое македонче што си ја сака татковината, да му го држиш работното место, а ваму бугарин си! Оди си во Бугарија, таму да си ја сакаш Бугарија и таму работа да бараш, и огниште да си направиш... нели за подобар живот го зема пасошот, нели во Македонија не ти чинело, нели како бугар светот си го видел... така ли бе гнасо !? Знам јас што треба за таквите црвја шпиони како тебе... само еден е лекот, еднаш засекогаш
22.04.2017 - 09:59, Lancelot
Smiles
Lancelot
Јас сум македонец. Јас не сум одроден, изрод, или шарен платеник
#8, 18.04.2017 - 07:24, Lancelot   |   напиши одговор
   
Ardijan
Ne
#7, 16.04.2017 - 23:15, Ardijan (37)   |   напиши одговор
   
moni4ka
Onie so Bugarski pasosi,ni stanaa "najgolemi patrioti" vo drzavava
#6, 16.04.2017 - 23:02, moni4ka (29)   |   напиши одговор
   
sazdeja
jasum makedonac nesum bugarin
#5, 16.04.2017 - 21:05, sazdeja (50)   |   напиши одговор
   
Dragana1531
#4, 16.04.2017 - 16:16, Dragana1531   |   напиши одговор
   
vikend
ne
#3, 16.04.2017 - 09:12, vikend (39)   |   напиши одговор
   
cesen
nemam I ne mi treba,dovolno mie makedonskiot.
#2, 16.04.2017 - 08:31, cesen (48)   |   напиши одговор
   
ergen41
site sto imaat da se iselat od makedonija
#1, 16.04.2017 - 02:00, ergen41 (44)   |   напиши одговор
   
Lancelot
Разумно Штом се одродиле, и ги испоганиле македонците дејци и народни херои, и се прекрстиле во бугари, да си одат во Бугарија да им обезбеди работно место и живеалиште или нека одат кај што сакаат, а во Македонија за таквите лица да важат законите како за странци !
18.04.2017 - 08:42, Lancelot
Aktiv
Abe abdali edni sto ne znaete nisto podaleku od ovaa vukojebina... Aj da ve prasam nesto ...da vi davase nekoj chf pasos,germanski li,angliski li...nemase li da zemete be patriotcinja... Vo 60 tite godini na minatiot vek...samo 15 godini po 2 svetska vojna nagrnaa jugosloveni vo germanija...da bidat slugi tamu...a samo 15 godini pred toa 1.700.000 luge ni ubija... DA NE DADE GOSPOD MAKEDONIJA DA VLEZE VO NATO I EU...ZIVOTNITE KE IZBEGAAT OTTUKA NE PAK LUGETO...koj razbra razbra...koj ne ...tolku malku imal za da ne razbere...
21.04.2017 - 00:59, Aktiv (48)
Smiles
1  
Анкета

Имате ли Бугарски пасош?

1. Да
машки 20% (18 гласови)женски 4% (4 гласови) 24% (22 гласови)
2. Не
машки 33% (30 гласови)женски 9% (8 гласови) 42% (38 гласови)
3. Не, но би сакал/а да имам
машки 8% (7 гласови)женски 1% (1 гласови) 9% (8 гласови)
4. Не и не сакам да имам
машки 18% (16 гласови)женски 8% (7 гласови) 25% (23 гласови)

Одговориле: 91
машки - машки    женски - женски

архива на анкетата »