Статистика

Статистиката за top.mk се обновува еднаш дневно (рано наутро), блокираните профили - еднаш на час.

  • НАЈПОЗНАТИ - корисници со највисока слава!
  • НАЈПОПУЛАРНИ машки и женски - имаат најмногу прегледи за последните два дена.(бројката веднаш до позицијата значи смена во споредба со претходниот ден, а жолтиот ззнак означува дека е нов корисник).
  • НАЈИНТЕРЕСНИ машки и женски - присуствуваат најмногу во списоците на внимание.
  • НАЈИЗБРАНИ - корисници, избрани најмногу за пријатели.

Најпознати корисници

# корисник години слики слава
1
offline Mihail-M
 1370.40
2
offline a-ce
2910345.21
3
offline Sladzana
 10330.18
4
offline zlatica88
 10329.36
5
offline SaraJ
2410319.96

види повеќе »

Најпопуларни интереси

# интерес корисници
1muzika469
2sport354
3sex310
4zabava273
5druzenje241
6seks161
7ljubov137
8fudbal123
9filmovi117
10knigi109
11kompjuteri102
12setanje100
13film93
14internet82
15zeni75

види повеќе »

Најпопуларни
(за последните 2 дена)

Машки

# корисник години слики прегледан
1
+
+1

offline veljusa
52211
2
+
+7

offline tonitonka
42110
3
+
+4

offline prerdator
3808
4
+
+6

offline leksiliumm
5008
5
-
-4

offline zora
5107

види повеќе »

Женски

# корисник години слики прегледан
1
=

offline manakieva
 2124
2
=

offline ketii
243109
3
+
+6

offline Samarra
 392
4
+
+4

offline Dragana1531
 878
5
=

offline Berina
24878

види повеќе »

Најинтересни

Машки

# корисник години слики додаден
1
offline KRUSHOO
 67
2
offline GOKIKOSTOVSKI
 06
3
offline superb100
 26
4
offline GrOm
 105
5
offline butti2003
4194

види повеќе »

Женски

# корисник години слики додаден
1
offline anetaa-ko
381044
2
offline save
 930
3
offline danita27
34028
4
offline vesnaece
 1027
5
offline irence33
41427

види повеќе »

Најизбрани

Машки

# корисник години слики избран
1
offline dholidej
 14
2
offline KRUSHOO
 64
3
offline B-E-S-I-M
3274
4
offline vlatce
3153
5
offline CvtBoSS
22103

види повеќе »

Женски

# корисник години слики избран
1
offline Daniela24
 317
2
offline denivi
49111
3
offline Denicja
34111
4
offline stonka
 610
5
offline zlatica88
 109

види повеќе »

Најпопуларна тема
(за последната седмица)

# слика на екран тема
1 ★Surprise ♥ Day & Night★

Порачај »
2 Beautiful autumn♥

Порачај »
3 Crazy Skater

Порачај »
4 Happy New Year♥

Порачај »
5 Winter Night♥

Порачај »

Најпопуларни јазици

# јазикминималносредноодличновкупен број говорници
1 Англиски 5% 25% 28% 58%
2 Македонски 1% 5% 44% 50%
3 Српски 1% 9% 28% 39%
4 Бугарски 2% 9% 8% 19%
5 Германски 4% 7% 6% 17%

Ранг листа на училишта според бројот на ученици

# име на училиште ученици
1Универзитет "Св. Кирил и Методиј"288
2Универзитет "Св. Климент Охридски"84
3Државен универзитет „Гоце Делчев“45
4СЕТУГС,,Михајло Пупин,,30
5Приватен универзитет - ФОН30

види повеќе »

Последно блокирани профили

# корисник години слики причина час
1Tale23310корисникот веќе има активен профил2017-02-26 22:34:32
2IGORCENIKOLOV400корисникот веќе има активен профил2017-02-26 22:34:04
3Ebac190корисникот веќе има активен профил2017-02-26 22:33:05
4ljupco3333600корисникот веќе има активен профил2017-02-26 22:32:11
5ljupco33333600корисникот веќе има активен профил2017-02-26 22:32:11

види повеќе »

Статистика за последните 24 часа

Нови корисници:4
Нови слики во профилот:17
Нови слики во албуми:0
Нови додадени видеа:1

Нашите корисници напишале

Број коментари:53 455
Број писма:2 070 576
Сите слики во профилот:23 965
Сите слики во албумот:16 582
Сите додадени видеа:5 233

Корисници по градови

Корисници кои што ја одбележале локацијата во профилот и се активни

63%9088СкопјеМакедонија
4%589КумановоМакедонија
4%516БитолаМакедонија
3%437ПрилепМакедонија
2%320ШтипМакедонија
2%314ОхридМакедонија
2%310ВелесМакедонија
2%291СтрумицаМакедонија
2%239ТетовоМакедонија
2%233WashingtonСАД
1%182КавадарциМакедонија
1%181ГостиварМакедонија
1%139КочаниМакедонија
1%130СтругаМакедонија
1%112ГевгелијаМакедонија
1%108КичевоМакедонија
1%107БелградСрбија
1%100РадовишМакедонија
1%87BerlinГерманија
0%67Свети НиколеМакедонија
0%67НеготиноМакедонија
0%62BernШвајцарија
0%58SofiaБугарија
0%55Крива ПаланкаМакедонија
0%53ПробиштипМакедонија
0%46ВиницаМакедонија
0%39TiranaАлбанија
0%38OsloНорвешка
0%37РесенМакедонија
0%36RomaИталија
0%35StockholmШведска
0%34БеровоМакедонија
0%33LondonВелика Британија
0%33ДелчевоМакедонија
0%31КратовоМакедонија
0%31WienАвстрија
0%29ParisФранција
0%28КрушевоМакедонија
0%28ВаландовоМакедонија
0%24LjubljanaСловенија
0%23Македонска КаменицаМакедонија
0%20AmsterdamХоландија
0%19BruxellesБелгија
0%18CanberraАвстралија
0%18Çankaya, AnkaraТурција
0%17БогданциМакедонија
0%17Демир ХисарМакедонија
0%17TallinnЕстонија
0%16Македонски БродМакедонија
0%15КабулАфганистан

Пол на корисниците

81%машки
19%женски

Тип на личност

Разделување на тип на личност на активните корисници.

17%Ајкула
17%Сметководител
15%Раководител
12%Судија
5%Мајка Тереза
4%Мечтател
4%Гуру
4%Хуманист
4%Гениј
4%Шоумен
3%Активист
3%Политичар
3%Постар Брат
3%Интелигентен
2%Авантурист
1%Уметник

Тип на гласање

Разделување на тип на гласање на активни корисници.

66%реален
31%песимист
2%тајна личност
1%оптимист
0%радикален
0%Фрлач на 4