Избегај од досадата, забавувај се со нас

Регистрирај се

Најдобри блогери во последните 7 дена:

Godiva
Поени: 2 Блог »

Блогови: нови записи

Zosto treba da se dozvoli alhohol na rabotno mesto?

  Промовирај
1.Rabotnicite sigurno ke doagaat na rabota
2.Alhoholot go namaluva stesot
3.Alhoholot vodi prema iskrena komunikacija
4.Ke se namalat izostancite od na rabota bidejki na rabota ke mozes da doagas i mamuren
5.Ke se namalat prigovorite za niskata plata
6.Od rabotnicite ke go cues toa sto tie go mislat, a ne toa sto sefovite sakaat da go slusnat
7.Ke se namalat trosocite za greenje vo zima
8.Se zgolemuva zadovolstvoto za rabota, bidejki iako rabotata ti e "nikakva", bas ti e gajle
9.Ke se namalat godisnite odmori, zatoa sto site edvaj ke cekaat da se vratat na rabota
10.Pijanite sefovi polesno davaat povisica


Прочитај повеќе »
haker
offline haker
Коментари (3)  |  поени на блогот: 18

JAС НАУЧИВ

  Промовирај

Јас имав едно детство кое сакав нејзе да ѝ го дадам.
Само нејзе латиците од ружи на главчето да ѝ ги спрострам
Латиците, светки и желби
од моите родендени сите пролетти
и сонцето ѕвездите
и во замрачка светулките над селските зелени бавчи со чемпреси и борје
Да ја научам да копа
да черупка
да корне кога во очи те гледа и да се забавува притоа
Со чисто срце
со бистар поглед да скока во сечија душа ласта како во бистра река
Така да ја научам
Така да ја научам
Јас имав една младост која ја не сакав никому…Прочитај повеќе »
KRUSHOO
offline KRUSHOO
Коментари (2)  |  поени на блогот: 21

Gabriel Garcia Marquez

  Промовирај
Marioneta

Kad bi Bog na trenutak zaboravio da sam marioneta
i darovao mi nešto malo života,
iskoristio bi ovo vrijeme najbolje kako znam.

Vjerojatno ne bih rekao sve o čemu razmišljam,
ali sasvim sigurno bih porazmislio o svemu što kažem.
Cijenio bi stvari prema njihovom značenju,
a ne prema njihovoj vrijednosti.
Spavao bih malo, više bih sanjao,
znam da svaku minutu sa zatvorenim očima gubimo 60 sekundi svjetla.
Hodao bi kad se drugi zaustave,
budio bi se kad drugi spavaju.

Kad bih imao mrvicu života, obukao bi se jednostavno,
okrenuo se k Suncu, otkrivajući ne samo svoje tijelo, ali i svoju dušu.
Uvjeravao…Прочитај повеќе »
KRUSHOO
offline KRUSHOO
Коментари (1)  |  поени на блогот: 14

Г. Г. Маркес

  Промовирај
Во чест и спомен на еден Великан.

Прочитај повеќе »
Godiva
offline Godiva
Коментари (5)  |  поени на блогот: 23

Вариации на Прилепски Муабет

  Промовирај


Варошки Муабет - Ние граjџаниве...

Кладилничарски Муабет - Пак меба...

Радиреда Муабет - И така ти велам...

Тутунарски Муабет - Како ти помина...

Печалбарски Муабет - Замина ти гајле ти е ...

Кафе Муабет - Вчера летва се напрајв...

Фраерски Муабет - Леле брат...

Машки Муабет - Клецаш нешто...

Женски Муабет - Видија...

Сексуален Муабет - Не кажувај никому...

Другариски Муабет - Че честиш...

Пензионерски Муабет - Е порано...

Студентски Муабет - Ех лето ко че дој...

Ривалски Муабет - Чкембарине...

Гостољубив Муабет - Абе да поседевте...

Оптимистички Муабет - Рано е...

Емотивен Муабет - Ех Тито ко беше...

Љубовен Муабет - Мори...

Деловен Муабет - Е арно де, че средиме...Прочитај повеќе »
KRUSHOO
offline KRUSHOO
Коментари (2)  |  поени на блогот: 13

PRIKAZNI

  Промовирај
Koja e razlikata pomegu zena na: 8, 18, 28, 38 i 48 godini?

Na 8 ja legnuvas i i kazuvas prikazni.
Na 18 i kazuvas prikazni za da ja legnes.
Na 28 ne treba da i kazuvas prikazni.
Na 38 taa ti kazuva prikazni.
A na 48 begas od krevet za da ne i gi slusas prikaznite.

Прочитај повеќе »
haker
offline haker
Коментари (1)  |  поени на блогот: 14

Брак од Љубов?

  Промовирај
Има ли? Постои ли во нашава напатена државичка или не?

Мојот службен психијатар вика вака: ако си зборуваш сам со себе , не страшно, нормално е.
Ако почнеш да зборуваш со предмети и слични нешта околу тебе - не е добро но има надеж.
Но, ако почнат предметите да почнат да ти одговараат и разговараат со тебе .... под итно барај помош.

Деновиве некако почнав да си правам муабети сама со себе, па се тешам дека сеуште е нормално :D

Дијалог - 1:

- оооооо комшивке, слушнав нешто ново.
- Па да ... повелете да се напиеме, спремаме веридба па и свадба потоа ...
- Еј, а трудна…

Прочитај повеќе »
Godiva
offline Godiva
Коментари (7)  |  поени на блогот: 22

....

  Промовирај
Ако љубовната врска ти е најслабата точка, тогаш ти си најсилната личност на светот. Абрахам Линколн.

Прочитај повеќе »
djoro
offline djoro (44)
Коментари (2)  |  поени на блогот: 11

мајка си е мајка!!!

  Промовирај
3год.:"мамо,те сакам"
10год.-"мамо,зборувај си"
16год.-"мојата мајка е толку досадна"
18год.-"сакам да си одам од оваа куќа"
25год.-"мамо ти беше во право"
30год.-"сакам да се вратам во куќата на мама"
50год.-"не сакам да те изгубам мамо"
70год.-"ќе се откажам од се само...мама да е тука со ...мене!"
Имаме само една МАЈКА!
Ставете го ова на зидот ако ја сакате вашата мајка....ТЕ САКАМ МАМИЧКЕ!


Прочитај повеќе »
djoro
offline djoro (44)
Коментари (2)  |  поени на блогот: 24

"HOPE"

  Промовирај
When it is dark in the east, it is light in the west; when things are dark in the south there is still light in the north.

Прочитај повеќе »
Vale74
offline Vale74 (44)
Коментари (2)  |  поени на блогот: 10
[-10]  [«]  1  2  3  ...  50  51  52  53  54  ...  98  99  100  [»]  [+10]