Избегај од досадата, забавувај се со нас

Регистрирај се

Најдобри блогери во последните 7 дена:

Godiva
Поени: 2 Блог »

Блогови: нови записи

Тркалање

  Промовирај
Во која кафана го служат „Паметот на целиот свет„? Некои луѓе изгледа редовно поминуваат на „по една„ ...


Едни исти луѓе постојано имаат среќа. Тркалото на среќата изгледа веќе не е во возна состојба.


Рече некој дека не постои сродна душа? Постои. Има еден тон луѓе кои се без душа. Сите тие се сродни души.


Кога некому ќе му ја треснеш вратата, немој да гледаш ниту низ дупчето за клучот.


Ми даде прилика да не те запознам. Требаше да ја искористам.


Во последно време ништо не ми пречи. Мора да ми се спрема некоја невидена пречка.


Без оглед дали рецептот е краден, позајмен или измислен, човекот…


Прочитај повеќе »
Godiva
offline Godiva
Коментари (10)  |  поени на блогот: 33

Лежерно

  Промовирај
Ова категоријава за блогови ја претворивте во... Не знам во што, немам веќе зборови ни да опишам на што личи. Некако фетиш ви е да, копирате или...? Има некој од старите членови останато овде? Ако има, би сакал да си направам муабет така лежерен, затоа што некако ми фали времето кога беше се ОК...

Прочитај повеќе »
Razor: далеку некаде
offline Razor
Коментари (3)  |  поени на блогот: 24

Kako sacuvati brak?

  Промовирај
Moja zena i ja imamo tajnu kako nas brak traje:

Dva puta nedeljno odemo u restoran na dobru klopu i laganu razbibrigu.
Ona ide utorkom, a ja petkom.
Uz to, ne spavamo zajedno. ona spava na spalnu a ja na kaucu.
Ja svuda vodim svoju zenu, ali ona stalno pronalazi put natrag.
Pred neki dan pitao sam zenu gdje bi htjela da proslavimo godisnjicu
i ona mi je odgovorila da bi voljela proslaviti negdje gdje vec dugo nije bila -
pa sam joj ja predlozio da proslavimo u kuhinji.
Kada smo moja zena i ja vani, uvijek se drzimo za ruke. Ako je pustim, odmah ode u kupovinu.
Celu…

Прочитај повеќе »
haker
offline haker
Коментари (5)  |  поени на блогот: 34

ТАКА И ИСПАДНА, СОСЕМА НЕПЛАНИРАНО

  Промовирај


„сакаш да танцуваме?“- ме прашува
„мислиш да играме?..многу глуп ми е тој збор“
„се игра фудбал, кошарка, си играш со туѓи судбини и животи
а на музика се танцува“
„добро, скрати…. што ќе тацуваме..танго, шутка?“
„ја знаеш Dance me to the end of Love?“
„ја знам песната ..сакаш да ми кажеш да танцуваме
додека не ни заврши љубовта?“
„да“
„ама не сум заљубен во тебе“
„ќе се заљубиш“
„ау, види ја самоуверена..ама ако се заљубам
тешко се одљубувам“
„ако супер“
„што е супер, ќе ми се сврти во глава после 2 мин
и ќе се онесвестам.. сакаш таков дечко?“
„тебе те сакам..и нема да се онесветиш,верувај“
„ок, ај да пробаме“- си ја замисливме песната
во нашите глави и…Прочитај повеќе »
KRUSHOO
offline KRUSHOO
Коментари (2)  |  поени на блогот: 28

Нека врти пара...

  Промовирај
Ставив 1000 ден во фармерките и ги пуштив вo перална....
-Нека врти паратаа бе!!!!!!!!


Прочитај повеќе »
djoro
offline djoro (44)
Коментари (3)  |  поени на блогот: 10

???!!!!!!!!

  Промовирај
Го сакала една недела?!А пишува статуси како деца да имале!

Прочитај повеќе »
djoro
offline djoro (44)
Коментари (2)  |  поени на блогот: 7

Кога Господ го создадил светот:P

  Промовирај
Кога Господ го создадил светот, одлучил на секој народ да му подари по две особини.
- ТакаШвајцарцитеги направил да бидат прецизни и послушни.
-Јапонцитеработни и стрпливи...
-Италијанцитевесели и романтични.
-Французитекултурни и рафинирани.
-Шпанцитетемпераментни и ритмични.
Кога стигнал доМакедонцитему рекол на ангелот:Македонцитеќе ги направам паметни, добри и врвни политичари.
После завршената работа ангелот му рекол наГоспод:
- Господе, на сите им даде по две особини а наМакедонцитетри.
- Хммм, имаш право. Но проблемот е во тоа што не можам да им одземам особина кога еднаш сум ја дал. Вака ќе направам,…

Прочитај повеќе »
projectmadnes: me
offline projectmadnes (31)
Коментари (4)  |  поени на блогот: 23

“Гугл“ призна дека ги чита сите е-пораки

  Промовирај

По многуте критики дека не работи транспарентно, компанијата „Гугл“ ги дополни условите за користење, наведувајќи дека ги скенира сите е-пораки на своите корисници

gmail.jpg


Прочитај повеќе »
KRUSHOO
offline KRUSHOO
Коментари (2)  |  поени на блогот: 19

ГЛУМАМ ДЕЧКО ЗА СЛОБОДНИ ДЕВОЈКИ:

  Промовирај
1. Шетање - 5 €
2. Шетање + држење за рака - 7 €
3. Бакнеж во јавност - 5 €...
4. Пакет од 5 бакнежи + држење за половина или врат + насмевка - 15 € (екстра додаток држење за газ со доплата од 3 €)
5. Ручек со вашите родители - 100 €
(гратис бакнеж на заминување)
6. Јавно бламирање(на пример: викање од зграда дека те сакам) - 80 €
7. Еден лајк на слика,песна или статус на фејсбук - 10 € (Поскапено е, јебига залади па сите дома на фб)
8. Срце на ѕидот - 5 €


Прочитај повеќе »
projectmadnes
offline projectmadnes (31)
Коментари (6)  |  поени на блогот: 23

малку хумор...

  Промовирај

Мажот решава крстозбор и ја прашува својата сопруга:
- Кој беше првиот човек, со четири букви?
- Перо...


Прочитај повеќе »
KRUSHOO
offline KRUSHOO
Коментари (4)  |  поени на блогот: 23
[-10]  [«]  1  2  3  ...  49  50  51  52  53  ...  98  99  100  [»]  [+10]