Избегај од досадата, забавувај се со нас

Регистрирај се
Блогови на marija30b
Ако некогаш денот ти е долг, а ноќта осамена,
ако некогаш си сигурен дека ти е доста од животот,
издржи, не попуштај, секој плаче, секого го боли...
живеј го животот, живеј ја среќата, затоа што животот е како пепелта: многу беден, но е само еден!


 
Интересно
позитивни гласови: 7  |  негативни гласови: 0

Напиши коментар:

ergen41 (43)
zivotot e edne no zivotnite temi dilemi i problemi se beskonecni,zatoa e interesen zivotot,
#5, 07.01.2017 - 12:53
Odlicno mislenje ..ok..bravo .
#4, 29.04.2016 - 23:45
leksiliumm (50)
Samo napred se gleda toa so pominalo i zaminalo ostavigo zad sebe zosto toa zad sebe sekogas e bolno bez isklucok forcaa marija
#3, 01.07.2015 - 01:23
goki24 (48)
mnogu ubavo kazano sto e i vistina taka rdrn r zivotot iako e beden no ednas se zivee i zivej go kako sto sakas bravo
#2, 16.10.2012 - 01:54
#1, 12.10.2012 - 20:14
 

Корисник
offline
offline marija30b
Македонија, Македонија, СкопјеБлогови: Клучни зборови