Избегај од досадата, забавувај се со нас

Регистрирај се

Најдобри блогери во последните 7 дена:

Andjelija
Поени: 8 Блог »
Elisabeth
Поени: 5 Блог »
manakieva
Поени: 1 Блог »

Блогови: нови записи

Јадете лубеница: Еве зошто

  Промовирај

Освен што е идеална замена за слатките и што освежува во топлите летни денови, лубеницата е вистински благодат за организмот поради многубројните хранливи материи, минерали и витамини што ги содржи…
Прочитај повеќе »
Andjelija
offline Andjelija (46)
Коментари (1)  |  поени на блогот: 8

Шест трикови за разладување во жешките летни денови

  Промовирај
Иако многу пати е покренато прашањето за штетноста на клима уредите по здравјето, преживување на жешкото лето без климатизер изгледа како невозможна мисија.

Затоа се препорачува помало користење или избегнување на спиење со вклучен климатизер и наоѓање на алтернативи за разладување во домот. Па еве неколку предлози како да се разладите без да го употребувате климатизерот 24 часа во денот:

Јадете високозачинета храна
Прочитај повеќе »
Elisabeth
offline Elisabeth
Коментари (0)  |  поени на блогот: 12

Сум те сакал на иљаду начини

  Промовирај
СУМ ТЕ САКАЛ НА ИЉАДУ НАЧИНИ-
Сум те сакал класично,
она ти се јавувам пред да одам на работа
ти посакувам убаф ден,
па после работа седнуваме пиеме кафе
збориме за одмор и колку пари ќе ни фати се,
вечер си легнуваме рано со укључен ТВ
на некоја емисија на 24 кичен,
ти заспиваш на едната страна од креветот
јас на другата.
Сум те сакал спорцки,
она седнуваме да јадеме
и ти ми збориш за некои штикли
шо увек си ги погледнувала на излог кога си поминувала покрај продавница, јас со билтенот до мене
укочен на првата страна веќе пола саат...…


Прочитај повеќе »
KRUSHOO
offline KRUSHOO
Коментари (0)  |  поени на блогот: 5

20 навики на успешните луѓе кои треба да ги „украдете“

  Промовирај
Мечтаете за светла иднина и чувство на исполнетост поттикнато од остварување на сонот за значаен успех? Кој не сака да биде успешен? Исполнети цели, горди лица, добра плата – секоја амбициозна личност посакува еден ден со задоволство да се нарече успешна. Но, успехот не доаѓа случајно. Не постои магична формула за вивнување кон врвот. Само присвојувањето на добри навики и негувањето на решителност, упорност и дисциплинираност вродува со плод.Прочитај повеќе »
Elisabeth
offline Elisabeth
Коментари (2)  |  поени на блогот: 7

Домашни лекови за плускавци на нозете

  Промовирај
Плускавците на нозете се чест проблем, особено во текот на топлите месеци од годината. Непријатните и болни меури се појавуваат како резултат на триење и иритација на горниот слој на кожата.
Повеќето плускавци се исполнети со проѕирна течност, но може да бидат и полни со крв или гној ако се воспалени и инфицирани.Прочитај повеќе »
Elisabeth
offline Elisabeth
Коментари (1)  |  поени на блогот: 10

13 совети за подобар сон во жешките летни ноќи

  Промовирај
Покачувањето на температурите знае да го наруши комфорот во спалната соба и да ни го скрати или украде сонот. За секоја ноќ лесно да стигнувате до РЕМ-фаза и да ја победите летната инсомнија, дајте им шанса на следните трикови:Прочитај повеќе »
Elisabeth
offline Elisabeth
Коментари (0)  |  поени на блогот: 2

10 намирници за прочистување на крвните садови

  Промовирај
Крвните садови се тубуларни структури преку кои се транспортира крвта до ткивата и органите. Во зависност од тоа каква крв пренесуваат, разликуваме артерии и вени. Артериите се крвни садови кои ја пренесуваат крвта богата со кислород, за разлика од вените кои ја пренесуваат крвта со јаглероден диоксид.

Градбата на ѕидот на артериите се состои од 3 слоеви: внатрешен, среден и надворешен слој. Кога во внатрешниот слој започне акумулирање на атероматозни плаки (депозит од калциум, масти, холестерол, фибрин), луменот на артеријата се стеснува и се отежнува протокот на крвта. Губењето на еластичноста и задебелување на ѕидот на крвните садови како разултат…Прочитај повеќе »
Elisabeth
offline Elisabeth
Коментари (0)  |  поени на блогот: 7

Ljubov

  Промовирај
Prasanja i samo prasanja se vrtat vo mojava glava .......ke najdam li nekogas odgovor?
Zosto koga se saka i se pati ..???
Nekoi vikaat ljubovta koga ke ja zapoznaes e mnogu slatka no na krajot e mnogu gorcliva ....nekoi vikaat poloso od ljubov nema a nekoi vikaat vo ljubovta pati toj sto iskreno saka...???
Kade spagam jas vo setoa toa kako jas da ja opisam ljubovta ....so koj zbor da kazam nesto za nea koga srceto mi e povredeno,skrseno na milion parcinja .....i samo patam ...patam bidejki sum bez nego bidejki nemozam da go gusnam sekogas koga ke mi bide potreben ...nemozam da…


Прочитај повеќе »
Male4ka
offline Male4ka (24)
Коментари (3)  |  поени на блогот: 21

Ah te žene....

  Промовирај
*ŽENAMA STALNO MORAŠ DOKAZIVATI*
*
-Ako su bogate, *
*da nisi s njima zbog njihovog novca

-Onima mladima i lepima, *
*da nisi zbog njihove mladosti i ljepote

-Ako ih pogledaš kao muškarac, *
*onda misle da si s njima zato što bi ih j...ao

-Ako im pokažeš da ih možeš i ne j...ti, * *onda sigurno imaš drugu

-Ako po celi dan radiš da zaradiš, *
*onda te nikad nema s njima

-Ako si s njima, *
*onda si jebena ništarija od čovjeka, *
*i samo smetaš umjesto da budeš koristan

-Ako ih…


Прочитај повеќе »
KRUSHOO
offline KRUSHOO
Коментари (1)  |  поени на блогот: 14

- Среќен е оној кој умее да сака -

  Промовирај

Тоа што секоја љубов во себе носи трагичност , не е причина да не се сака.


Некогаш верував дека е посебно уживање да бидеш сакан, а сам да несакаш. Сега искусив колку е мачна љубовта која ти се нуди, а неможе да се возврати.Прочитај повеќе »
Godiva: Touching
offline Godiva
Коментари (3)  |  поени на блогот: 14
1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»]  [+10]